Urząd Gminy Przasnysz

Kalednarium

«październik 2017»
P W Ś C P S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 dzień: 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Najbliższe
Wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Reklama

inwestycje
Informacje o środowisku
zakładka LPR Gminy Przasnysz
logo GBP
Szkoły
zaq1
śmieci
GOPS
meteo
planowane wyłączenia prądu
strategia
cdqa
przetargi

Reklama

test

Nawigacja

  • Aktualności  |  

Treść strony

Ta wspaniała Sołtysiada!

Kapryśna pogoda nie przestraszyła uczestników Sołtysiady, która już po raz czwarty została zorganizowana dla sołectw gminy Przasnysz. Choć początkowo impreza miała się odbyć w Lisiogórze, ze względu na aurę została ostatecznie przeniesiona do Bogatego. Mimo tych komplikacji wszystko udało się znakomicie.

Sołtysiada to pomysł władz gminnych oraz Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Gminy Przasnysz. Od pierwszej edycji rywalizacja sportowa tutejszych drużyn sołeckich cieszyła się dużym powodzeniem. Dlatego do kolejnej odsłony po raz kolejny zgłosiła się liczna grupa chętnych. W turniejowe szranki stanęły ekipy z następujących sołectw: Bogate, Dobrzankowo, Gostkowo, Lisiogóra, Mchowo, Obrąb i Wielodróż. Początkowo gospodarzem miała być Lisiogóra, jednak opady deszczu sprawiły, że zawody musiały odbyć się przy Zespole Szkół w Bogatem.

Zadań postawionych przed zespołami było sporo. Uczestnicy otrzymywali punkty za występy artystyczne, promocję sołectwa, przekąski oraz konkurencje zręcznościowe, w tym np. rzut… kaloszem na odległość! Zespoły musiały wykazać się też wiedzą na temat gminy. Wszystkich oceniało jury w składzie: Danuta Osowska, Danuta Załęska, Elżbieta Urban, Bożena Rudzińska oraz Piotr Sekuna. Komisja miała twardy orzech do zgryzienia, gdyż każda ze startujących ekip wykazywała się dużą kreatywnością. Ostatecznie jednak zwyciężyło sołectwo Lisiogóra.  

W turnieju jednak nie było przegranych, gdyż wszystkie drużyny otrzymały nagrody, które będą mogły przeznaczyć na potrzeby swojej społeczności. Dla najlepszej drużyny została też  przyznana nagroda specjalna od Banku Spółdzielczego w Przasnyszu. Dodatkowo Radny Powiatu Przasnyskiego Piotr Sekuna ufundował nagrodę dla sołectwa Gostkowo.

Organizatorzy dziękują wszystkim drużynom za udział w turnieju, a szczególnie sponsorom: Bankowi Spółdzielczemu w Przasnyszu oraz państwu Annie i Kazimierzowi Formelom. Dziękujemy również stowarzyszeniom Automobilklub Polski i AMK Rzemieślnik za udostępnienie symulatora wypadkowego, a także za możliwość podziwiania Fiata 125 P z 1978 roku. Także dzięki klubom uczestnicy Sołtysiady mogli poznać Romualda Chałasa, kierowcę rajdowego, który m.in. brał udział w rajdzie Monte Carlo.

Poniżej zamieszczamy link do obszernej fotogalerii z tegorocznej Sołtysiady. Wszystkie fotografie są wykonane przez panią Ewę Łukasiak. Galerię można znaleźć TUTAJ.

« wstecz

Projekty Unijne

Godziny otwarcia

Urząd Gminy Przasnysz pracuje:

poniedziałek - godz. 9.00-17.00

od wtorku do piątku - godz. 8.00-16.00

Kontakt

URZĄD GMINY PRZASNYSZ

UL. ŚW. STANISŁAWA KOSTKI 5
06-300 PRZASNYSZ
tel. (29) 752 27 09
       (29) 752 24 88
       (29) 752 27 36
       (29) 752 23 21
faks (29) 752 27 09 w. 44
Wszelkie prawa zastrzeżone dla UG Przasnysz
Do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującej się w górnej części witryny.