Urząd Gminy Przasnysz

Kalednarium

«kwiecień 2024»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Najbliższe
Wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Reklama

godło i herb z informacją o dofinansowaniu ze środków państwowego funduszu celowego
baner programu Czyste Powietrze
inwestycje
odnośnik mapowy
odsyłacz Facebook
Informacje o środowisku
zakładka LPR Gminy Przasnysz
przetargi
ekonomia społeczna i solidarna
pomoc stypendialna
FDS
GBP w Bogatem
opłaty za wodę
logo GBP
Szkoły
zaq1
śmieci
GOPS
meteo
planowane wyłączenia prądu

Reklama

baner informujący o projektach UE realizowanych przez Gminę Przasnysz

Nawigacja

  • Aktualności  |  

Treść strony

  • -
      [treść archiwalna]
    [treść archiwalna]

Krajowa mapa zagrożeń - już na Mazowszu!

Czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie? Chcesz wiedzieć? Możesz mieć na to wpływ. Reaguj na zagrożenia i podziel się swoimi spostrzeżeniami! Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa! Jest ona już dostępna na stronach internetowych Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w wersji pilotażowej zaczęła funkcjonować na terenie garnizonu stołecznego, Podlasia i Pomorza. W kolejnym etapie to innowacyjne narzędzie, mające służyć głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców, wdrożono w województwie lubuskim i kujawsko-pomorskim. Teraz także mieszkańcy województwa mazowieckiego mogą przekazywać policji informacje o miejscach i zdarzeniach, które mają wpływ na poczucie bezpieczeństwa, które należy do podstawowych potrzeb każdego człowieka. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa swoim zasięgiem ostatecznie obejmie cały kraj.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa opiera się na informacjach skatalogowanych w trzech płaszczyznach:

a) informacje gromadzone w policyjnych systemach informatycznych,

b) informacje pozyskiwane od społeczeństwa w trakcie:

- bezpośrednich kontaktów z obywatelami, z przedstawicielami samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych itp.;

- w trakcie realizowanych debat społecznych poświęconych bezpieczeństwu publicznemu,

c) informacje pozyskiwane od obywateli (internautów) z wykorzystaniem platformy wymiany informacji.

MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA                                                              
Informacje prezentowane na mapach uwzględniają zarówno wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń, jak i zagrożenia, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa.

MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA – STATYSTYKA

Obsługa map dostępnych na stronach internetowych poszczególnych jednostek policji, na których terenie została już uruchomiona, została zaprojektowana tak, aby bezproblemowo, wręcz intuicyjnie mógł z nich skorzystać każdy obywatel.

Aby zgłosić zagrożenie, należy wejść na stronę internetową komendy wojewódzkiej, miejskiej lub powiatowej Policji. Przekazanie tych informacji zajmuje tylko kilka chwil. W razie potrzeby można skorzystać z instrukcji obsługi. Pomocą służą także funkcjonariusze. Zgłoszenie trafi do policjantów odpowiedniej komórki Policji. Zebrane informacje pozwolą na jeszcze lepszą dyslokację służb, aby uniknąć w przyszłości ponownego zgłaszania tego samego typu zagrożeń w tym samym miejscu.

Mapy zostały opracowane na podstawie informacji własnych policji, w tym statystyk, a także na podstawie informacji przekazanych przez podmioty biorące udział w konsultacjach społecznych oraz wyników badań opinii publicznej, a także informacji różnych instytucji.

Podczas tworzenia mapy zagrożeń na terenie całego kraju przeprowadzono ponad 11 tysięcy spotkań, podczas których mieszkańcy zgłaszali swe uwagi, mówili o potrzebach i zagrożeniach w swojej okolicy. W spotkaniach wzięło udział ponad 217 tysięcy osób.

Z narzędzia należy korzystać w sposób rozsądny. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję policji. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę.

Należy pamiętać, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

KWP Radom/KPP Przasnysz

    [treść archiwalna]
  • -
      [treść archiwalna]
  • -
      [treść archiwalna]
    [treść archiwalna]
  • -
      [treść archiwalna]
    [treść archiwalna]

Weekend w historią w Mławie

Przed nami VII Rekonstrukcja Bitwy pod Mławą – dwudniowe widowisko historyczne, uznawane przez koneserów i hobbystów za najlepsze w Polsce i jedyne w Europie, które jest organizowane z wykorzystaniem oryginalnych fortyfikacji. W dniach 29–30 sierpnia w Mławie odbędzie się szereg imprez historyczno-kulturalnych, na których warto być!

Tegoroczne widowisko jest już siódmą edycją rekonstrukcji i organizowanych od 2008 roku. Najpierw w piątek, sierpnia 2014 roku (piątek), w centrum Mławy odbędą się oficjalne uroczystości 75. rocznicą wybuchu II wojny światowej z udziałem 20. Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej. Dzieci i koneserów militariów zainteresuje piknik militarny na Starym Rynku. Od godziny 17.00 rozpoczną się oficjalne uroczystości (Apel Pamięci, Salwa honorowa, defilada). Wojskowi przygotowali dla nas niebywałą niespodziankę. Wspólnie dla widzów zaśpiewają wojskową pieśń, ale i zaprezentują – po raz pierwszy w Mławie – pokaz musztry paradnej. Punktem kulminacyjnym ma być wzruszające widowisko utrzymane w konwencji teatru ulicznego – „Tym co z wojną odchodzą za młodzi”.

Drugiego dnia natomiast w Uniszkach Zawadzkich, na polu bitwy pod Mławą, zobaczymy widowisko w wykonaniu blisko czterystu rekonstruktorów wojskowych i cywilnych. Przygotowywana przez nich inscenizacja nawiązuje do wydarzeń historycznych. Przypomni walki stoczone przez 20 Dywizję Piechoty z przeważającymi siłami nieprzyjaciela w dniach 1–4 września 1939 roku w ramach bitwy granicznej na przedpolu Mławy. Rekonstrukcja stanowi próbę popularnego przedstawienia wydarzeń sprzed 75 lat. Widowisko jest rozgrywane z wykorzystaniem fortyfikacji na polach pod Mławą przy drodze krajowej nr 7 (300 m na północ od Pomnika Piechura po prawej stronie „siódemki”).

Miłośnicy historii ożywionej z pewnością znajdą dla siebie wiele atrakcji, które będą mogli obejrzeć z bliska.

    [treść archiwalna]
  • -
      [treść archiwalna]
    [treść archiwalna]

« wstecz

Projekty Unijne

Godziny otwarcia

Urząd Gminy Przasnysz pracuje:

od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 16.00

Kontakt

URZĄD GMINY PRZASNYSZ

UL. ŚW. STANISŁAWA KOSTKI 5
06-300 PRZASNYSZ
tel. (29) 752 27 09
 
  • Sekretariat
    (29) 751 21 31
  • Skarbnik
    (29) 751 21 42
  • Sekretarz
    (29) 751 21 35
  • Referat Obsługi Oświaty
    (29) 751 21 33
  • Ewidencja ludności i dowody osobiste 
    (29) 751 21 34
  • Inwestycje
    (29) 751 21 36
  • Zamówienia publiczne i gospodarka odpadami
    (29) 751 21 37
  • Gospodarka komunalna (woda i ścieki)
    (29) 751 21 38
  • Gospodarka przestrzenna (drogi)
    (29) 751 21 41
  • Podatki
    (29) 751 21 43
  • Fax
    (29) 751 21 44
Wszelkie prawa zastrzeżone dla UG Przasnysz
Do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującej się w górnej części witryny.