Urząd Gminy Przasnysz

Kalednarium

«maj 2024»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Najbliższe
Wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Reklama

godło i herb z informacją o dofinansowaniu ze środków państwowego funduszu celowego
baner programu Czyste Powietrze
inwestycje
odnośnik mapowy
odsyłacz Facebook
Informacje o środowisku
zakładka LPR Gminy Przasnysz
przetargi
ekonomia społeczna i solidarna
pomoc stypendialna
FDS
GBP w Bogatem
opłaty za wodę
logo GBP
Szkoły
zaq1
śmieci
GOPS
meteo
planowane wyłączenia prądu

Reklama

baner informujący o projektach UE realizowanych przez Gminę Przasnysz

Nawigacja

 • O gminie  |  
 • PAW  |  
 • relacje z wydarzeń  |  

Treść strony

Podziękowania za udział we FIO "Mazowsze Lokalnie"

Wszystkie grupy nieformalne z terenu gminy Przasnysz, które uzyskały dofinansowanie z programu FIO Mazowsze Lokalnie, otrzymały specjalne podziękowania za udział w programie i zrealizowanie zaplanowanych działań.

Smakowity dobrzański kartofel

Grupa nieformalna „Dobrzanka” z Dobrzankowa była pierwszą grupą, która rozpoczęła w gmini Przasnysz realizację projektu dofinansowanego z programu Fundusz Inicjatyw Społecznych – Mazowsze Lokalnie. Już na początku sierpnia 2014 roku rozpoczęto w tej wsi budowę wiejskiego grilla, który miał być elementem spajającym miejscową społeczność. Był to początek kilkumiesięcznych działań, które zaowocowały zwiększeniem integracji lokalnej społeczności.

Bogate – podsumowanie projektu „integracja w działaniu”

W Bogatem projekt dofinansowany z programu FIO „Mazowsze Lokalnie” był realizowany przez Klub Seniora działający przy tutejszej Gminnej Bibliotece Publicznej. Głównym celem przygotowanego projektu było zwiększenie integracji miejscowej społeczności przez organizację warsztatów hafciarskich.

Sad jak za dawnych lat

Grupa nieformalna z Mchowa zakończyła w połowie listopada swój projekt realizowany w ramach programu Fundusz  Inicjatyw Obywatelskich – Mazowsze Lokalnie dzięki środkom pozyskanym we współpracy ze Stowarzyszeniem na rzecz Rozwoju Gminy Przasnysz.

Tradycje kulinarne podtrzymane w Obrębie

W ostatnich dniach października zakończył się cykl warsztatów kulinarnych przygotowanych przez mieszkańców wsi Obrąb. Przedsięwzięcie to było finansowane z projektu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich – „Mazowsze Lokalnie”, a grupa z Obrębu otrzymała na swój projekt 5 tysięcy złotych. Środki te przeznaczono nie tylko na zajęcia, lecz także na wybudowanie pieca chlebowego, który odtąd będzie służył całej wiejskiej społeczności.

Podsumowanie projektu „Kulinarne rozmaitości” z Bartnik

W sobotnie popołudnie, 25 października, w Bartnikach odbył się piknik kończący realizację projektu „Kulinarne rozmaitości” dofinansowanego ze środków Programu „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – Mazowsze Lokalnie”. Na uroczystość przybyli uczestnicy grupy biorącej udział w projekcie, zaproszeni goście oraz mieszkańcy Bartnik.

Dzień Ziemniaka w Oględzie

W niedzielne popołudnie, 19 października, na placu wiejskim w Oględzie udało się zorganizować prawdziwie wiejski ,,Dzień Ziemniaka”. Imprezę tę udało się połączyć z oddaniem do użytku wiaty i grilla dla mieszkańców tej wsi wybudowanej dzięki środkom z programu PO FIO – Mazowsze Lokalnie.

Projekt Klubu z Bogatego

Działania zaproponowane przez Klub Seniora z Bogatego, które zostały dofinansowane w ramach projektu.

Kulinarne rozmaitości w Bartnikach

8 października w Bartnikach wystartował projekt „Kulinarne rozmaitości” realizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Przasnysz oraz grupę nieformalną „Bartnianki”, dofinansowany ze środków Programu „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – Mazowsze Lokalnie”. To jeden z ostatnich projektów w gminie Przasnysz, na które udało się pozyskać dofinansowanie ze wspomnianego projektu.

Gotują we Mchowie

Od jesieni we Mchowie realizowany jest projekt dofinansowany ze środków programu „FIO – Mazowsze Lokalnie” realizowanego przez Fundację Fundusz Współpracy, Stowarzyszenie BORIS oraz Stowarzyszenie Europa i My. Był to pomysł Koła Gospodyń Wiejskich SZANSA MCHOWA, które zajęło się prowadzeniem warsztatów kulinarnych dla wszystkich chętnych.

Piec chlebowy w Obrębie

We wsi Obrąb w zasadzie już pobudowano rzecz, która swoją oryginalnością może przebić propozycje wszystkich innych grup nieformalnych na Mazowszu. Tutejsi mieszkańcy w ramach programu FIO – Mazowsze Lokalnie” zaproponowali bowiem pobudowanie pieca chlebowego do wypieku tradycyjnego pieczywa według dawnych receptur.

Projekt grupy „Dobrzanka”

Jeszcze w sierpniu 2014 roku Koło Gospodyń Wiejskich „Dobrzanka” z Dobrzankowa, przystąpiło jako pierwsze do udziału w projekcie, na który udało się pozyskać dofinansowanie z programu FIO – Mazowsze Lokalnie.

Projekty Unijne

Godziny otwarcia

Urząd Gminy Przasnysz pracuje:

od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 16.00

Kontakt

URZĄD GMINY PRZASNYSZ

UL. ŚW. STANISŁAWA KOSTKI 5
06-300 PRZASNYSZ
tel. (29) 752 27 09
 
 • Sekretariat
  (29) 751 21 31
 • Skarbnik
  (29) 751 21 42
 • Sekretarz
  (29) 751 21 35
 • Referat Obsługi Oświaty
  (29) 751 21 33
 • Ewidencja ludności i dowody osobiste 
  (29) 751 21 34
 • Inwestycje
  (29) 751 21 36
 • Zamówienia publiczne i gospodarka odpadami
  (29) 751 21 37
 • Gospodarka komunalna (woda i ścieki)
  (29) 751 21 38
 • Gospodarka przestrzenna (drogi)
  (29) 751 21 41
 • Podatki
  (29) 751 21 43
 • Fax
  (29) 751 21 44
Wszelkie prawa zastrzeżone dla UG Przasnysz
Do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującej się w górnej części witryny.