Urząd Gminy Przasnysz

Kalednarium

«maj 2019»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 dzień: 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Najbliższe
Wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Reklama

inwestycje
odnośnik mapowy
opłaty za wodę
dodatkowy banner projektowy
Informacje o środowisku
zakładka LPR Gminy Przasnysz
przedsiębiorcy
logo GBP
Szkoły
zaq1
śmieci
GOPS
meteo
planowane wyłączenia prądu
strategia
cdqa
przetargi

Reklama

test

Nawigacja

  • O gminie  |  
  • PAW  |  
  • relacje z wydarzeń  |  

Treść strony

Dzień Ziemniaka w Oględzie

W niedzielne popołudnie, 19 października, na placu wiejskim w Oględzie udało się zorganizować prawdziwie wiejski ,,Dzień Ziemniaka”. Imprezę tę udało się połączyć z oddaniem do użytku wiaty i grilla dla mieszkańców tej wsi wybudowanej dzięki środkom z programu PO FIO – Mazowsze Lokalnie.

Jeszcze w sierpniu grupa mieszkańców Oględy złożyła wniosek o dofinansowanie we wspomnianym konkursie. Udało im się otrzymać z Fundacji Funduszu Współpracy mikrodotację w kwocie 4.998,80 złotych. Środki te przeznaczono na budowę samej wiaty, a także grilla, który będzie odtąd służył wszystkim mieszkańcom wioski. Co ważne, wszystkie prace remontowe wykonane zostały nieodpłatnie w ramach wolontariatu przez samych mieszkańców.

Podsumowaniem całej akcji było wspólne świętowanie Dnia Ziemniaka, podczas którego sprawdzono wytrzymałość i funkcjonalność nowej konstrukcji. Na spotkanie przyszło ok. 60 osób – mieszkańców Oględy i zaproszonych goście, wśród których znaleźli się: wójt gminy Grażyna Wróblewska, prezes Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Gminy Przasnysz Elżbieta Urban, wiceprezes stowarzyszenia Danuta Radomska, a także radny powiatowy Piotr Marchliński.

Najbardziej zaangażowanym osobom w realizację projektu wójt Grażyna Wróblewska wręczyła specjalne podziękowania. Jak podkreślała pani wójt, bez ich zaangażowania ten projekt po prostu nie doszedłby do skutku. Wśród wyróżnionych osób znaleźli się: Grzegorz Jaroch, Zdzisław Jabłoński, Piotr Szypulski, Sylwester Goliasz, Adam Jabłoński, Waldemar Sławski, Sławomir Maruszewski oraz Przemysław Wojciechowski.

Wszystkim mieszkańcom pomagającym przy remoncie wiaty podziękowano także za zaangażowanie i pomoc, a państwu Anecie i Robertowi Marchlińskim dodatkowe podziękowania przekazano za podarowany piasek do wyrównania terenu.

Po części oficjalnej nastąpiła najsmaczniejsza część uroczystości. Dla wszystkich uczestników spotkania przygotowano poczęstunek: grochówkę, kiełbaski z grilla, tzw. terciak – kartoflak, ciasto, a nade wszystko – ziemniaki pieczone na ognisku. Odbyły się ponadto konkursy dla dzieci i młodzieży. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody. Podczas spotkania gościom towarzyszyła muzyka zespołu ,,Omega”.

 Mieszkańcy Wsi Oględa składają podziękowanie Stowarzyszeniu na rzecz Rozwoju Gminy Przasnysz za pomoc formalną w realizacji projektu, a wszystkim osobom zaangażowanym – za pomoc w modernizacji wiaty oraz przygotowaniu ,,Dnia Ziemniaka”.

« wstecz

Projekty Unijne

Godziny otwarcia

Urząd Gminy Przasnysz pracuje:

poniedziałek - godz. 9.00-17.00

od wtorku do piątku - godz. 8.00-16.00

Kontakt

URZĄD GMINY PRZASNYSZ

UL. ŚW. STANISŁAWA KOSTKI 5
06-300 PRZASNYSZ
tel. (29) 752 27 09
       (29) 752 24 88
       (29) 752 27 36
       (29) 752 23 21
faks (29) 752 27 09 w. 44
Wszelkie prawa zastrzeżone dla UG Przasnysz
Do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującej się w górnej części witryny.