Centrum Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Brwinowie zaprasza do udziału w XVI edycji ogólnopolskiego konkursu „Sposób na Sukces” na najlepsze działania przedsiębiorcze realizowane na obszarach wiejskich i w miastach do 20 tys. mieszkańców.
Konkurs organizowany jest przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie we współpracy z instytucjami i organizacjami, przedstawicielami mediów oraz redakcjami pism i portali internetowych zajmującymi się tematyką rozwoju obszarów wiejskich. Patronat nad XVI edycją konkursu sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, pan Marek Sawicki.
W tegorocznej edycji konkursowej będą oceniane przedsięwzięcia zrealizowane na obszarach wiejskich i w miastach do 20 tys. mieszkańców w ciągu ostatnich osiemnastu miesięcy (od 1 stycznia 104 r. do 30 czerwca 2015 roku).
W poniższych załącznikach można znaleźć pełen regulamin konkursu oraz kartę zgłoszenia do uczestnictwa w zabawie. Zgłoszenia do XVI edycji konkursu należy przesłać do 31 października 2015 r.
Udział w konkursie jest bezpłatny. Informacji o zasadach udziału w konkursie udzielają: Agnieszka Woszczek (tel. 22 729 66 34-38 wew. 116) i Justyna Piluch (tel. 22 729 66 34-38 wew. 140)
Wraz z końcem pierwszego semestru nauki w Zespole Szkół w Bogatem podsumowano realizację projektu profilaktycznego mającego na celu przeciwdziałanie agresji wśród młodzieży oraz propagowanie postawy wolnej od nałogów.
Gala podsumowująca cały projekt została zorganizowana w piątek, 24 stycznia. Na tę uroczystość złożyło się kilka oddzielnych wydarzeń, przygotowanych przez uczniów szkoły, a także zaproszonych gości.
Na początku przedstawiciele starszych klas szkoły podstawowej zaprezentowali swoje wiersze, które miały ośmieszać złe zachowanie wśród młodych ludzi. Po nich gimnazjaliści mogli pochwalić się umiejętnościami poetycko-wokalnymi. Ich zadaniem było bowiem zaśpiewanie piosenek do własnych słów o tematyce antynałogowej.
Kolejnym punktem programu było przedstawienie pt. „Wznieś serce nad zło” w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Inscenizacja dotyczyła oczywiście problematyki nałogów, choć nie tylko. Poruszono tematykę trudnych wyborów młodzieży, wchodzeniu w dorosłość. Mówiono o odpowiedzialności za siebie i innych.
Specjalnym gościem spotkania był policjant, aspirant Krzysztof Błaszczak, który wygłosił prelekcję na temat zagrożeń przestępczością wśród nieletnich.
Nieco później rozstrzygnięto też konkurs na najkulturalniejszego ucznia. Z każdej klasy wyłoniono laureatów tej zabawy i wręczono im pamiątkowe dyplomy. Spotkanie zakończył turniej „Mistrz dobrych manier”. Nagrodami były bukiety owoców, a dla pozostałych uczestników mandarynki w myśl zasady „kto witaminy je, długo i zdrowo żyje”.
Tak Dnia Dziecka w Bibliotece Gminnej w Bogatem jeszcze chyba nie obchodzono. W poniedziałek, 3 czerwca, w bibliotecznej sali widowiskowej odbyło się niezwykłe przedstawienie dla najmłodszych z okazji ich święta. Niezwykłe przede wszystkim dlatego, że w role aktorów wcielili się… seniorzy z koła działającego przy bibliotece.
Dzieciaki zaproszone na spektakl obejrzały bajkę zapewne dobrze im znaną. Aktorzy z Klubu Seniora wystawili bowiem na scenie Kopciuszka. Wyjątkowość tego wydarzenia polegała jednak na czymś innym. Dla wielu obecnych na sali była to wyjątkowa okazja zobaczyć próbkę talentów swoich babć, dziadków czy sąsiadów. I ta pierwsza próba musiała wypaść więcej niż okazale, o czym świadczyła entuzjastyczna reakcja widzów już na zakończenie spektaklu. Można zatem stwierdzić, że seniorom z Bogatego aktorskiej żyłki nie brakuje. Podobnie zresztą jak samym pracownikom biblioteki, którzy dzielnie partnerowali podczas przedstawienia.
Po zakończeniu spektaklu wszyscy zgromadzeni goście: dzieci, ich rodzice i opiekunowie zostali zaproszeni na słodkie co nieco przygotowane specjalnie z myślą o najmłodszych.
W spektaklu udział wzięli: Narrator – Jadwiga Ogonowska, Kopciuszek – Marianna Szamborska, Królewicz – Kazimierz Wenda, Król – Krystyna Komornicka, Macocha – Krystyna Szmalc, Córki wdowy – Halina Mórawska i Danuta Radomska, Wróżka – Irena Budnicka, Ochmistrz – Kazimierz Przybysławski, Herold – Ryszard Łukasiak, Strażnicy – Kazimierz Szmalc i Eugeniusz Suchołbiak, Lodziarz – Bożena Ruszczyńska, Sklepikarz – Krystyna Komornicka, Głosy – Helena Sekuna i Krystyna Suchołbiak, Mieszczanka – Urszula Suchołbiak, Panny na balu – Jolanta Sobieraj, Helena Sekuna, Daniela Łukasiak, Mirosława Grzeszkowiak, Władysława Krzyżewska, Menuet – Ilona Bojarska.
Urząd Gminy Przasnysz pracuje:
od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 16.00