Urząd Gminy Przasnysz

Kalednarium

«kwiecień 2023»
P W Ś C P S N
1 dzień: 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Najbliższe
Wydarzenia

Reklama

godło i herb z informacją o dofinansowaniu ze środków państwowego funduszu celowego
inwestycje
odnośnik mapowy
odsyłacz Facebook
Informacje o środowisku
zakładka LPR Gminy Przasnysz
przetargi
ekonomia społeczna i solidarna
pomoc stypendialna
FDS
dodatkowy banner projektowy
opłaty za wodę
logo GBP
Szkoły
zaq1
śmieci
GOPS
meteo
planowane wyłączenia prądu
strategia

Reklama

baner informujący o OZE i głębokiej modernizacji budynków użyteczności publicznej

Nawigacja

 • Aktualności  |  

Treść strony

 • -
   [treść archiwalna]
  [treść archiwalna]

Laureatka ze szkoły w Bogatem

Uczennica VI klasy szkoły podstawowej w Bogatem Marta Karwacka została laureatką trzeciego miejsca w tegorocznej edycji konkursu „Ekologia i ja” organizowanego od jedenastu lat przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

Uroczysta gala podsumowująca XI edycję konkursu odbyła się 12 grudnia w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego. W wąskim gronie uczestników finału znalazła się także Marta. Sukces to tym większy, że łącznie w tegorocznej edycji wzięło udział ponad cztery tysiące uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z całego Mazowsza.

Sam konkurs przebiegał wieloetapowo – pierwsza selekcja zgłoszonych prac odbywała się w szkołach, później zaś w pięciu delegaturach marszałkowskich znajdujących się w dawnych miastach wojewódzkich (Ciechanowie, Płocku, Ostrołęce, Radomiu i Siedlcach). Finałowa rywalizacja miała miejsce w Warszawie. I – jak się później okazało – była szczęśliwa dla uczennicy z Bogatego.

Marta Karwacka, pod kierunkiem nauczycielki sztuki Agaty Pyry, wykonała komiks ekologiczny pt. „ Jak Kot Kłębuszek uczył dzieci segregacji śmieci”. Pomysł i wykonanie spodobały się komisji konkursowej, która nagrodziła dziewczynkę trzecią nagrodą w kategorii klas IV-VI.

Wszyscy laureaci konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody w postaci sprzętu turystycznego – dla uczniów, a także pomoce dydaktyczne dla macierzystych szkół. Dyplomy i nagrody wręczyła członek zarządu województwa Janina Orzełowska, w towarzystwie radnej Wiesławy Krawczyk.

  [treść archiwalna]
 • -
   [treść archiwalna]
  [treść archiwalna]
 • -
   [treść archiwalna]
  [treść archiwalna]

Dzień Niezwykłych Środków Transportu w gminie Przasnysz

Stowarzyszenie Młodzi w Regionie z pomocą Wójt Gminy Przasnysz Grażyny Wróblewskiej zorganizowali ciekawą imprezę plenerową dla wszystkich mieszkańców powiatu: Dzień Niezwykłych Środków Transportu. Choć takie wydarzenie organizowano u nas po raz pierwszy, cieszyło się ono dużym wzięciem i być  może na dłużej wpisze się w kalendarz kulturalny gminy.

Wszystko rozegrało się w sobotę, 18 maja. Goście zgromadzeni wokół zbiornika wodnego w Karwaczu mieli okazję obejrzeć niezwykłe widowisko. Na tafli karwackiego zalewu swoje możliwości zaprezentował m.in. poduszkowiec patrolowo-ratowniczy PRP-560 M, który jest używany do  wielu wodnych akcji ratowniczych. Jednak pojazd tego typu zdolny jest poruszać się nie tylko na wodzie, lecz także na lądzie. Istotę działania mechanizmu wyjaśniał podczas pikniku dr Krzysztof Szafran.

W trakcie pokazów swoje możliwości zaprezentowali również piloci z Aeroklubu Północnego Mazowsza – nad zalewem w pewnym momencie pojawiły się repliki dawnych samolotów bojowych z czasów II wojny światowej. Pokazy pilotów wzbudziły niekłamany podziw wśród wszystkich zgromadzonych wokół akwenu.

Sama impreza była podzielona na dwie części – równolegle z pokazami poduszkowca na płycie lotniska trwał piknik, podczas którego można było m.in. obejrzeć Przasnysz z wysoka – dzięki lotom balonami. Ponieważ zaś pogoda dopisała – dopisali również goście.

Stowarzyszenie Młodzi w Regionie jest organizacją o zasięgu regionalnym, jednak najwięcej wydarzeń z jego udziałem dzieje się na terenie Przasnysza. Cieszymy się, że tym razem ta młoda organizacja zdecydowała się na współpracę z naszą gminą. Mamy też nadzieję, że nie była to ostatnia wspólna inicjatywa.

 

  [treść archiwalna]
 • -
   [treść archiwalna]
 • -
   [treść archiwalna]
 • -
   [treść archiwalna]
  [treść archiwalna]

« wstecz

Projekty Unijne

Godziny otwarcia

Urząd Gminy Przasnysz pracuje:

od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 16.00

Kontakt

URZĄD GMINY PRZASNYSZ

UL. ŚW. STANISŁAWA KOSTKI 5
06-300 PRZASNYSZ
tel. (29) 752 27 09
 
 • Sekretariat
  (29) 751 21 31
 • Skarbnik
  (29) 751 21 42
 • Sekretarz
  (29) 751 21 35
 • Referat Obsługi Oświaty
  (29) 751 21 33
 • Ewidencja ludności i dowody osobiste 
  (29) 751 21 34
 • Inwestycje
  (29) 751 21 36
 • Zamówienia publiczne i gospodarka odpadami
  (29) 751 21 37
 • Gospodarka komunalna (woda i ścieki)
  (29) 751 21 38
 • Gospodarka przestrzenna (drogi)
  (29) 751 21 41
 • Podatki
  (29) 751 21 43
 • Fax
  (29) 751 21 44
Wszelkie prawa zastrzeżone dla UG Przasnysz
Do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującej się w górnej części witryny.