Urząd Gminy Przasnysz

Kalednarium

«maj 2024»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Najbliższe
Wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Reklama

godło i herb z informacją o dofinansowaniu ze środków państwowego funduszu celowego
baner programu Czyste Powietrze
inwestycje
odnośnik mapowy
odsyłacz Facebook
Informacje o środowisku
zakładka LPR Gminy Przasnysz
przetargi
ekonomia społeczna i solidarna
pomoc stypendialna
FDS
GBP w Bogatem
opłaty za wodę
logo GBP
Szkoły
zaq1
śmieci
GOPS
meteo
planowane wyłączenia prądu

Reklama

baner informujący o projektach UE realizowanych przez Gminę Przasnysz

Nawigacja

Treść strony

Finisz prac na drodze z Zakocia do Osówca Kmiecego

Tuż przed zakończeniem roku udało nam się sfinalizować wszystkie prace remontowe związane z przebudową drogi gminnej z Zakocia do Osówca Kmiecego. Inwestycja, która kosztowała ponad 2 miliony 150 tysięcy złotych w znaczącej części wsparta dofinansowaniem z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg - samorząd gminny pozyskał na ten cel 1 508 760,42 zł.

Zakończył się remont remizy w Bogatem

Przed końcem roku udało się zakończyć realizację zadania inwestycyjnego polegającego na modernizacji pomieszczeń strażnicy OSP Bogate.

Kończymy inwestycje na drogach

Jeszcze przed zakończeniem tego roku uda się dokończyć kolejne dwie inwestycje drogowe, które ułatwią życie naszym mieszkańcom. Tym razem ucieszą się przede wszystkim mieszkańcy wsi Gostkowo i Mchowo. Co ważniejsze jednak, obie inwestycje w stu procentach zostały sfinansowane ze środków zewnętrznych - a konkretnie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. 

Inwestycje własne w sport i rekreację

W ostatnich tygodniach odebrano kilka inwestycji wykonywanych na terenie gminy z funduszy własnych, a także ze środków pochodzących z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego. Wszystkie mają służyć poprawie stanu zdrowia mieszkańców, a także zachęceniu do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Rusza modernizacja budynku szkolnego w Bogatem

W ostatnich dniach października władze Gminy Przasnysz przekazały wykonawcy plac budowy wokół szkoły w Bogatem. Na początku listopada ruszą tu prace budowlane przy projekcie pn.: „Przebudowa i adaptacja części budynku Szkoły Podstawowej w Bogatem na potrzeby oddziału przedszkolnego”. To kolejna inwestycja realizowana przez naszą gminę z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Dotacja na usuwanie wyrobów zawierających azbest

Po raz kolejny Gminie Przasnysz udało się pozyskać środki na usuwanie pokryć dachowych zawierających azbest. Dotacja na ten cel w wysokości 30 000 zł pochodzi z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Zostanie przeznaczona na sfinansowanie utylizacji eternitu zawierającego niebezpieczny dla zdrowia człowieka azbest.

Obfita jesień inwestycyjna w Gminie Przasnysz

W październiku i listopadzie tego roku w wielu miejscach gminy Przasnysz pojawią się inwestycje, które znacząco poprawią widzialność w pobliżu dróg publicznych. Dzięki środkom własnym i pieniądzom pochodzącym ze środków Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw realizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego w ciągu najbliższych kilku tygodni zrealizowanych zostanie szereg inwestycji w oświetlenie gminne.

Inwestycje dofinansowane z MIAS na ukończeniu

W pierwszej połowie września Gmina Przasnysz odebrała od Wykonawcy inwestycje pn. „Ogrodzenie placu wiejskiego w Lisiogórze” oraz „Remont świetlicy wiejskiej wraz z zagospodarowaniem terenu w Kijewicach”. Zadania zostały zrealizowane dzięki dofinansowaniu ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2021”.

Remont drogi z Zakocia do Osówca Kmiecego

Pod koniec sierpnia br. rozpoczęły się prace dotyczące zadania pn. „Przebudowa drogi gminnej nr 320610W Zakocie – Osówiec Kmiecy wraz z oświetleniem” współfinansowanego w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Są pieniądze na remont drogi z Zakocia do Osówca Kmiecego

To już kolejna dobra wiadomość tego lata: samorząd Gminy Przasnysz podpisał właśnie umowę na dofinansowanie remontu kolejnej drogi leżącej na terenie gminy. Tym razem będą to ponad 2 km drogi prowadzącej z Zakocia do Osówca Kmiecego. Środki na ten cel zostaną w znaczącej części pozyskane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. 

Trzy projekty - trzy dofinansowania

W dniu 28 czerwca 2021 roku Gmina Przasnysz podpisała z Wykonawcami trzy umowy na remont i przebudowę dróg gminnych. Zadania są realizowane w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dzięki temu mieszkańcy zyskają lepszy dostęp do swoich miejscowości.

Projekty Unijne

Godziny otwarcia

Urząd Gminy Przasnysz pracuje:

od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 16.00

Kontakt

URZĄD GMINY PRZASNYSZ

UL. ŚW. STANISŁAWA KOSTKI 5
06-300 PRZASNYSZ
tel. (29) 752 27 09
 
 • Sekretariat
  (29) 751 21 31
 • Skarbnik
  (29) 751 21 42
 • Sekretarz
  (29) 751 21 35
 • Referat Obsługi Oświaty
  (29) 751 21 33
 • Ewidencja ludności i dowody osobiste 
  (29) 751 21 34
 • Inwestycje
  (29) 751 21 36
 • Zamówienia publiczne i gospodarka odpadami
  (29) 751 21 37
 • Gospodarka komunalna (woda i ścieki)
  (29) 751 21 38
 • Gospodarka przestrzenna (drogi)
  (29) 751 21 41
 • Podatki
  (29) 751 21 43
 • Fax
  (29) 751 21 44
Wszelkie prawa zastrzeżone dla UG Przasnysz
Do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującej się w górnej części witryny.