Urząd Gminy Przasnysz

Kalednarium

«maj 2024»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Najbliższe
Wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Reklama

godło i herb z informacją o dofinansowaniu ze środków państwowego funduszu celowego
baner programu Czyste Powietrze
inwestycje
odnośnik mapowy
odsyłacz Facebook
Informacje o środowisku
zakładka LPR Gminy Przasnysz
przetargi
ekonomia społeczna i solidarna
pomoc stypendialna
FDS
GBP w Bogatem
opłaty za wodę
logo GBP
Szkoły
zaq1
śmieci
GOPS
meteo
planowane wyłączenia prądu

Reklama

baner informujący o projektach UE realizowanych przez Gminę Przasnysz

Nawigacja

Treść strony

OSP w Zawadkach z remontem remizy

Ochotnicza Straż Pożarna w Zawadkach zakończyła realizację zadania pn. „Termomodernizacja budynku remizy OSP Zawadki – etap I”, które zostało wykonane w ramach programu „Przedsięwzięcia z zakresu ochrony powietrza wspierające działalność ochotniczych straży pożarnych”. Termomodernizacja obejmowała docieplenie stropu nad parterem i wymianę pokrycia dachowego oraz docieplenie górnej części ścian zewnętrznych.

Kolejny nowoczesny wóz strażacki w naszej gminie!

Takiego sprzętu jednostkom OSP z gminy Przasnysz zazdroszczą straże z całego powiatu. W ostatnim czasie do użytku dopuszczony został nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Mchowo, zakupiony ze środków naszego samorządu, a także dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i budżetu Województwa Mazowieckiego.

Wyremontowaliśmy świetlicę wiejską w Zakociu

Kolejna inwestycja na rzecz społeczności lokalnych naszej gminy zakończona. Nasz samorząd właśnie zakończył remont świetlicy wiejskiej w Zakociu. Dzięki środkom własnym i wsparciu z budżetu Urzędu Marszałkowskiego udało się gruntownie wyremontować wnętrze świetlicy, która może teraz służyć mieszkańcom nie tylko sołectwa Zakocie.

Nowoczesna tężnia solankowa w gminie Przasnysz

Gmina Przasnysz wraz z końcem października zakończyła realizację kolejnego zadania inwestycyjnego o charakterze rekreacyjnym. W miejscowości Święte Miejsce powstała nowoczesna tężnia solankowa – jej budowę w znaczącej części udało się sfinansować w ramach programu „Mazowsze dla klimatu 2023”.

Cenne zakupy dla OSP Leszno

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Lesznie zakupił kolejny sprzęt, który poprawi bezpieczeństwo strażaków w czasie akcji ratowniczych. Są to już kolejne zakupy w tym roku, dzięki czemu jednostka OSP może jeszcze lepiej realizować swoje zadania statutowe.

Ekopracownia w Lesznie dzięki środkom z WFOŚiGW

Gmina Przasnysz w dniu 24.10.2023 r. podpisała umowę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na dofinansowanie realizacji zadania pn. „Eko-przygoda – nasza wymarzona pracownia do badania przyrody”.

Piknik Edukacyjny w Bogatem

W ostatniej dekadzie września na terenie Szkoły Podstawowej w Bogatem odbył się piknik edukacyjny zorganizowany dla wszystkich uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Przasnysz, w ramach akcji edukacyjno-informacyjnej pn. „Akademia dla czystego powietrza na terenie Gminy Przasnysz”.

Wsparcie z Urzędu Marszałkowskiego na edukację antysmogową

Gmina Przasnysz otrzymała dofinansowanie ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach programu Mazowsze dla czystego powietrza 2023 na przeprowadzenie akcji edukacyjno-informacyjnej pn. „Akademia dla czystego powietrza na terenie Gminy Przasnysz”. Całkowita kwota kosztów kwalifikowanych zadania to 35 107,00 zł., w tym kwota dofinansowania 26 330,00 zł.

Budujemy dodatkowe punkty oświetleniowe dzięki MIAS-owi

Gmina Przasnysz po raz kolejny korzysta z samorządowego wsparcia na rozwój sołectw. We wrześniu zakończyliśmy dwa projekty dofinansowane z Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw (MIAS) – tym razem poprawiające jakość oświetlenia ulicznego.

Doposażenie świetlicy w Wielodrożu z MIAS

Gmina Przasnysz zakończyła w Wielodrożu realizację zadania w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2023” – „Mazowsze dla sołectw 2023”. Dzięki temu tutejsza świetlica zyska większą funkcjonalność i pozwoli mieszkańcom sołectwa na realizację swoich działań kulturalnych.

Dofinansowanie na usuwanie azbestu w gminie Przasnysz

Gmina Przasnysz po raz kolejny pozyskała środki na działania proekologiczne. Dzięki współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie udało się pozyskać 35 tysięcy złotych na usuwanie  pokryć dachowych zawierających niebezpieczny azbest.

Wsparcie dla Gminy Przasnysz na pomoc dla seniorów

Gmina Przasnysz realizuje  Moduł II Programu „Korpus Wsparcia Seniorów”. Jego celem jest poprawa bezpieczeństwa oraz możliwości samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania osób starszych przez zwiększanie dostępu do tzw. „opieki na odległość”, a także wsparcie gmin w realizacji świadczenia usług opiekuńczych.

Dofinansowanie dla Gminy Przasnysz z programu "Senior +"

Gmina Przasnysz realizuje Program Wieloletni „SENIOR+” na lata 2021-2025 – Edycja 2023, Moduł II – zapewnienie funkcjonowania placówki Senior+ dofinansowanego ze środków budżetu państwa.

Środki na program "Posiłek w szkole i w domu" na latach 2019-2023

Gmina Przasnysz jest w trakcie realizacji programu "Posiłek w szkole i w domu" na lata 2019-2023.  Na ten cel gmina pozyskała ponad 130 tys. złotych z budżetu państwa.

Dofinansowanie dla Gminy Przasnysz na program "Posiłek w domu i w szkole"

Gmina Przasnysz realizuje wieloletni rządowy program „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023, który został dofinansowany z budżetu państwa łączną kwotą 130 194 zł.

Będzie modernizacja stacji uzdatniania wody w Mchowie i Helenowie!

Już za chwilę ruszy jedna z ważniejszych inwestycji w gminie Przasnysz poprawiająca komfort życia naszych mieszkańców. Dzięki środkom pozyskanym z programu Polski Ład zmodernizujemy stacje uzdatniania wody, które zaopatrują niemal 1/3 zapotrzebowania całego naszego samorządu. Całkowita wartość projektu wynosi ponad 10 milionów złotych!

Projekty Unijne

Godziny otwarcia

Urząd Gminy Przasnysz pracuje:

od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 16.00

Kontakt

URZĄD GMINY PRZASNYSZ

UL. ŚW. STANISŁAWA KOSTKI 5
06-300 PRZASNYSZ
tel. (29) 752 27 09
 
 • Sekretariat
  (29) 751 21 31
 • Skarbnik
  (29) 751 21 42
 • Sekretarz
  (29) 751 21 35
 • Referat Obsługi Oświaty
  (29) 751 21 33
 • Ewidencja ludności i dowody osobiste 
  (29) 751 21 34
 • Inwestycje
  (29) 751 21 36
 • Zamówienia publiczne i gospodarka odpadami
  (29) 751 21 37
 • Gospodarka komunalna (woda i ścieki)
  (29) 751 21 38
 • Gospodarka przestrzenna (drogi)
  (29) 751 21 41
 • Podatki
  (29) 751 21 43
 • Fax
  (29) 751 21 44
Wszelkie prawa zastrzeżone dla UG Przasnysz
Do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującej się w górnej części witryny.